Włochy Północne i Monako z Lublina 24-31.07.2024

 

MEDIOLAN • BELLAGIO • COMO • TURYN • MONAKO • GENUA • BRESCIA • BERGAMO 

TERMIN:  24-31.07.2024, CENA:

Touroperator Frater (frater.pl), Oferta w programie Apostoł–  100 pkt!

Cena w ofercie „kup bilet i leć z nami”: Bilet lotniczy LUZ – BGO – LUZ (obecnie od 550 do 850 PLN)+ 3960 PLN + Bilety wstępu (ok. 180 euro)

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotniku. Przelot do Bergamo. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu, stolicy Lombardii, miasta Viscontich, Sforzów, stolicy mody. Zwiedzanie miasta – wejdziemy do Zamku Sforzów, w którym mieści się muzeum z cennymi zbiorami obrazów, sztuki antycznej, użytkowej. Spacer po uroczej starówce: gotycka katedra Narodzin Świętej Maryi, plac Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci, wejdziemy do gmachu Opery La Scala, odwiedzimy ekskluzywną galerię Vittorio Emanuele z licznymi sklepami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Bellagio, najpiękniejszego kurortu nad Jeziorem Como, słynącego ze wspaniałych rezydencji. Zwiedzanie centrum zabytkowego miasta: Villa Melzi z przepięknymi ogrodami i Villa Serbeloni. Przejazd do Kurortu Como. Zwiedzanie miasta i jego najciekawszych zabytków: katedry di Como oraz Muzeum Tempio Voltiano. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Turynu – stolicy Piemontu. Nawiedzimy renesansową XV-wieczną katedrę św. Jana Chrzciciela  – patrona miasta, gdzie od 1578 r. przechowywany jest słynny Całun Turyński – niezwykły wizerunek umęczonego i ukrzyżowanego Chrystusa. Spacer po historycznym centrum. Zobaczymy także: Sanktuarium della Consolata z figurą Madonny, Bazylikę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajdują się relikwie św. Jana Bosko oraz jego ucznia św. Dominika Savio. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie Monako i Monte Carlo. Zobaczymy oceanarium z najrzadszymi gatunkami flory i fauny mórz całego świata. Zobaczymy pałac książęcy Grimaldich, katedrę Saint Nicolas, w której znajdują się grobowce książęce; spacer ulicami miasta. Zwiedzanie zakończymy przy kasynie w Monte Carlo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Genui. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczniemy od portu i terenów zaprojektowanych na obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Zobaczymy gotycką katedrę San Lorenzo, Palazzo Ducale oraz plac Ferrari. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta – caruggi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Bresci. Spacer po mieście. Zobaczymy: zamek z XII w., ruiny rzymskie, place: Piazza Paolo VI, Piazza della Loggia, Piazza della Vittoria. Kontynuacja podróży do Bergamo. Wjazd kolejką do Górnego Miasta – Bergamo Alto. Spacer od Piazza Vecchia, gdzie znajduje się średniowieczny Palazzo Della Ranione do Bazyliki Santa Maria Maggiore z Kaplicą Colleonich. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Bergamo lub okolicy.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki

 

 

ZAPEWNIAMY:

Przelot wraz z opłatami lotniskowymi, komfortowy przejazd na całej trasie, 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2 os. z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę i informację turystyczną pilota,  bilety wstępu, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych, ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP, opłatę na TFG i TFPI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych.
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
  • udział w powyższym programie przypisuje punkty w programie lojalnościowym Apostoł

ZAPISY Z WPŁATĄ 1000 ZŁ, DOPŁATA NA MIESIĄC PRZED DATĄ WYJAZDU. KWOTA W EURO PŁATNA PILOTOWI W DNIU WYJAZDU i NIE ULEGA ROZLICZENIU. INFORMACJE I ZAPISY:

FPD TEL  691 345 293 LUB 607 297 285, PARAFIA SNOPKÓW Tel: 604 988 929