PIELGRZYMKA DO GRECJI: śladami św. Pawła TERMIN: 21-30.09.2024 wylot z WARSZAWY

Touroperator: Awertour (awertour.eu)

Termin: 21-30 września 2024 r

Cena 2100 ZŁ + 815 EURO + (145 euro patrz „cena nie zawiera)

Zapisy: +48 604 988 929

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Salonik. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy Bazylikę św. Demetriusza – patrona miasta. Ponadto obejrzymy rotundę, łuk Galeriusza – jeden z bardziej charakterystycznych zabytków Salonik, BiałąWieżę oraz łaźnie tureckie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
HOTEL Kornilios Palace 4*

DZIEŃ 2
Śniadanie, po którym przejazd do Amfipolis – kolonii ateńskiej z V w. p.n.e. Atrakcję turystyczną stanowi monumentalny lew, który pochodzi z nagrobka jednego z dowódców armii Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do Kavali. Zwiedzimy starożytne miasto portowe, gdzie św. Paweł postawił pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Zobaczymy port, pomnik św. Pawła z mozaiką przedstawiającą Apostoła wstępującego na ląd, twierdzę turecką, akwedukt Sulejmana. Przejazd do Filippi. Idąc śladami apostoła obejrzymy podziemne pomieszczenia przy forum identyfikowane jako więzienie św. Pawła i jego towarzysza Sylasa. Zwiedzimy współczesną kaplicę w kształcie baptysterium. Zobaczymy także amfiteatr, Via Ignatia, agorę, bazyliki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

HOTEL Kornilios Palace 4*

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Verii – starożytnej Berei. Zwiedzanie bizantyjskich świątyń. Przejazd do Kalambaki. Zwiedzimy dwa z sześciu czynnych, prawosławnych, średniowiecznych „wiszących klasztorów” klasztor męski – Wielkiego Meteora założony w 1336 roku przez św. Atanazego oraz klasztor żeński Agios Stefanos, założony w XIV wieku. Wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon, gdzie poznamy proces ich powstawania. Możliwość zakupu ikon, jak i innych pamiątek greckich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
HOTEL Liknon 4*

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Delf. Zobaczymy centrum kultu Apolla w Adytonie – mieście, w którym pytie przepowiadały przyszłość. W muzeum podziwiać będziemy bezcenne dzieła świata antycznego. Przejazd do pobliskiego Ossios Loukas. Nawiedzimy jeden z najwspanialszych zabytków średniowiecznej Grecji – klasztor św. Łukasza. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Aten lub okolicy.
HOTEL MATI 4*

DZIEŃ 5 27.09
Śniadanie. Nawiedzenie katolickiej katedry św. Dionizego Areopagity. Następnie zwiedzimy Muzeum Narodowe, gdzie zobaczymy m.in.: sztukę prehistoryczną – skarby Myken z domniemanego grobu Agamemnona, rzeźby greckie od VIII w. p.n.e. do IV w. p.n.e., posąg Posejdona z Artemizjonu. Obok Akropolu znajduje się wzgórze Aresa zwane Areopagiem, gdzie przemawiał św. Paweł do Ateńczyków.
Spacer agorą grecką i rzymską oraz najstarszą dzielnicą Aten – Plaka. Zobaczymy parlament. W trakcie przejazdu na Peloponez – krótki postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Obiadokolacja i nocleg w
hotelu na Peloponezie. HOTEL THE GROVE 4*

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Koryntu – zwiedzanie pozostałości doryckiej świątyni Apollina i ruin starożytnego miasta. Na
zrekonstruowanej agorze zobaczymy marmurowe podium – bemę, z której przemawiał św. Paweł.

DZIEŃ 7 – 9
Czas wolny na nadmorski wypoczynek. Każdego dnia śniadania, obiady, obiadokolacje. Codziennie Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki
fakultatywnej).
HOTEL THE GROVE4*
DZIEŃ 10
Śniadanie. Wypoczynek (w zależności od godziny lotu powrotnego). Transfer na lotnisko, przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:
przelot z Warszawy do Salonik oraz z Aten do Warszawy

bagaż głowny 20 kg oraz mały bagaż podręczny
przejazd autokrem w Grecji
7 noclegów w hotelach 3***
wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
opieka pilota
opieka duszpasterska
ubezpieczenie KL, NNW, OC
CENA NIE ZAWIERA:
OBLIGATORYJNE
KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU 145 euro
składki TFP i TFG – 20 PLN
OPCJONALNE:
wieczór grecki ok. 35€ – pokaz tańców ludowych z różnych
regionów Grecji, greckie jedzenie i wino
dopłata do pokoju jednoosobowego + 290 EURO
CENA DLA GRUPY :
20 PAX : 2100 ZŁ + 815 EURO
INFORMACJE DODTKOWE :
program APOSTOŁO 2 %
CENA DO POTWIERDZENIA W MOMENCIE REZERWACJI
HOTEL MOGĘ ULEC ZMIANIE