MEDJUGORIE – DUBROWNIK – SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO 1-12 lipca 2024

JEZIORA PLITWICKIE · MEDJUGORJE · MOSTAR ·WODOSPADY KRAVICA · NEUM · DUBROWNIK · BARI · ALBEROBELLO ·
SAN GIOVANNI ROTONDO · MONTE SANT`ANGELO · PÓŁWYSEP GARGANO · LANCIANO

Touroperator Frater (ww.frater.pl)

TERMIN: 1-12.07.2024
CENA: 4000 zł + 280 €

Oferta w programie Apostoł – 77 pkt!

DZIEŃ 1                  Zbiórka uczestników i wyjazd w godzinach rannych. Przejazd na nocleg do Chorwacji.

DZIEŃ 2                  Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Plitwic. Zobaczymy jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji – Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Na terenie parku położonych jest 16 tarasowych jezior, połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami o łącznej długości 8 km. Dwa największe jeziora – Kozjak i Proščansko zajmują prawie dwie trzecie wodnego obszaru parku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorje.

DZIEŃ 3                  Śniadanie. Dzień poświęcony na osobistą refleksję i modlitwy w kościele św. Jakuba, stanowiącym centrum życia modlitewnego dla każdego pielgrzyma. W kościele zobaczymy witraże ukazujące 14 scen życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Msza św. Uczestniczyć będziemy również w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, gdzie Maryja przekazała widzącym orędzie pokoju. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Czas pobytu w tym sanktuarium, owocuje często osobistą przemianą serc. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4                  Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Mostaru, pięknie położonego w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy, miasta, którego nazwa pochodzi od słowa mostari, czyli strażnicy mostu. Zwiedzanie zabytkowego centrum. Zobaczymy m.in: wpisany na Listę UNESCO kamienny Stary Most – symbol pojednania Wschodu z Zachodem – zarówno chrześcijaństwa z Islamem, jak i katolickich Chorwatów z prawosławnymi Serbami. Ponadto: meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Przejazd do położonych wzdłuż rzeki Trebizat wodospadów Kravica. Rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę, miejsce to jest popularnym kąpieliskiem. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5                  Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Neum nad Morzem Adriatyckim. Czas wolny na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie, korzystanie z lokalnych atrakcji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6                  Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku” (UNESCO) – malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zobaczymy m.in. ponad 20 bastionów i baszt z X-XV wieku, Pałac Rektorów, Pałac Sponza – Archiwum Dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, najstarszą aptekę w Europie (od 1317 roku), renesansowy kościół św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona miasta), Wielką Studnią Onofrią i wiele innych zabytkowych budowli. Czas wolny – możliwość korzystania z kąpieli morskich lub wypoczynku na starówce. Msza Święta, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Dubrowniku lub okolicy.

DZIEŃ 7                  Śniadanie, po którym zaokrętowanie na promie. Rejs przez wody Morza Adriatyckiego do Bari – zwiedzanie miasta ze słynną bazyliką, w której spoczywają relikwie św. Mikołaja oraz znajduje się grobowiec królowej Bony. Świątynia ta uważana jest za symbol miasta i jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Msza Święta. Następnie udamy się w okolice Alberobello na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8                  Śniadanie, po którym zwiedzanie miasteczka Alberobello, słynącego z unikatowych form budownictwa – domów w stylu trulli (podstawa w kształcie koła oraz stożkowe dachy kryte kamiennym łupkiem), które wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa. Czas wolny. Przejazd do Matery – miasta, którego wykutą w skale Historyczną część miasta, zwaną Sassi, wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto dzięki swojej oryginalności i urokowi stanowiło naturalną scenografię do znanych filmów m.in. kręcono tu Pasję Mela Gibsona czy Jamesa Bonda. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 9                  Śniadanie, po którym pobyt w San Giovanni Rotondo– nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio. Świątynia została wzniesiona z kamienia i drewna. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata o. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Udamy się także do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało o. Pio – czas na modlitwę i zadumę. Czas wolny, po którym przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła – orędownika w walce ze złem. Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10                               Panoramiczny objazd części półwyspu Gargano. Ten nieczęsto odwiedzany przez turystów, mieszczący się na ostrodze włoskiego buta region, słynie ze swoich pięknych lasów oraz piaszczystych i najczystszych w Europie plaż, pomiędzy którymi wyrastają wprost z morza skały i biało beżowe klify. Droga wzdłuż wybrzeża wznosi się i wije, wynagradzając podróżnych wspaniałymi widokami. Z kolei udamy się na wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11                               Śniadanie, po którym po którym przejazd do Lanciano – nawiedzimy miejsce pierwszego potwierdzonego Cudu Eucharystycznego. W VIII stuleciu, podczas odprawiania Mszy św. przez mnicha bazyliańskiego, po dokonanej konsekracji, hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew, krzepnąc w pięć nierównych i różnych, co do kształtu i wielkości grudek. Modlitwa i zaduma przed Relikwiami Ciała i Krwi Pańskiej w kościele św. Franciszka. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Udine.

DZIEŃ 12                               Śniadanie w hotelu lub w formie pakietów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

ZAPISY Z WPŁATĄ 1200 ZŁ, DOPŁATA NA MIESIĄC PRZED DATĄ WYJAZDU. KWOTA W EURO PŁATNA PILOTOWI W DNIU WYJAZDU i NIE ULEGA ROZLICZENIU. INFORMACJE I ZAPISY: FPD TEL  691 345 293 LUB 607 297 285, PARAFIA SNOPKÓW Tel: 604 988 929