Pielgrzymki

Z nami też poznacie mnóstwo wspaniałych, ciekawych ludzi, którzy przemierzając świat na wspólnych wycieczkach i pielgrzymkach odkrywają nowe miejsca, spędzają niezapomniane chwile i krzepią dusze naukami na temat miłości Boga i bliźniego. Ten, kto był z nami na niezapomnianej, robionej dla nas przez zaprzyjaźnione Biuro „Frater” pielgrzymce czy wycieczce, ten dalej już nie szuka innych alternatyw. Wszystko jak zawsze „w jednym miejscu”, w „konkurencyjnej cenie”, a przede wszystkim „w służbie rodziny i miłości”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pielgrzymkową:

Ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z COVID-19 daty poniższych wyjazdów mogą ulec zmianie.

FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA* · ALCOBAÇA* · SANTIAGO DE COMPOSTELA*  · OURÉM  · NAZARÉ  ·  OBIDOS

 • SAO MARTINHO DO PORTO · CABO DA ROCA · LIZBONA ·

 

TERMIN:  22.08 – 28.08.2021                     

CENA:      2980 zł + 90 €

 

PROGRAM RAMOWY 7 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lizbony. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

 

DZIEŃ 2-3

Pobyt w Sanktuarium Maryjnym wybudowanym w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Msza św. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zobaczymy miejsca związane z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. W miarę dostępności możliwość uczestnictwa w „Procesji Światła”. Codzienne śniadania, obiadokolacje i noclegi w Fatimie.

Fakultatywnie w miarę dostępności obiektów, aktualnej sytuacji epidemicznej w dniu 3 możliwość zorganizowania jednej z poniższych wycieczek:

 • Batalha i Alcobaça – zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w arcydzieło stylu gotyckiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza i refektarz. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaça. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami.

Cena: 30 €

 

 • Santiago de Compostela – nawiedzenie sanktuarium w Roku Św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Następnie przejście fragmentu ostatniego etapu słynnego szlaku pielgrzymkowego El Camino. Wyjazd ok. 3:30 w nocy (śniadanie w formie pakietów), powrót późnym wieczorem.

Cena: 50 €

 

*Realizacja uzależniona również od obostrzeń obu krajów związanych z wjazdem do Hiszpanii i powrotem do Portugalii.

 

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego miasteczka Ourém. Zobaczymy zamek znajdujący się na wzgórzu – uważany za jeden z najpiękniejszych w Portugalii. Kolejno udamy się do jednego z najbardziej znanych kurortów Nazare. Jest to nieliczne miejsce w kraju,  gdzie można spotkać lokalnych rybaków oraz ich żony ubranych w tradycyjne ludowe stroje. Mężczyźni noszą charakterystyczne kraciaste koszule, a kobiety zakładają białe chusty i haftowane fartuchy nałożone na siedem kolorowych spódnic. Wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży. Udamy się na punkt widokowy Sitio (górne Nazare) z panoramą wybrzeża oraz nawiedzimy  pobliskie barokowe Sanktuarium Maryjne z figurką Czarnej Madonny karmiącej małego Jezusa( Nossa Senhora da Nazaré). Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w wieczornym programie modlitewnym w Sanktuarium. Nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym udamy się na zwiedzanie Obidos – – urokliwego miasteczka na wzgórzu, otoczonego średniowiecznymi murami z brukowanymi uliczkami, malowanymi domami i górującym nad krajobrazem zamkiem. Następnie przejazd do

Sao Martinho do Porto. Pobyt na pięknej piaszczystej plaży położonej w spokojnej zatoce z łagodnym zejściem do morza, która tworzy naturalny basen z cieplejszą i spokojniejszą wodą. Nie zabraknie tutaj także lokalnych barów czy restauracji.

Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w wieczornym programie modlitewnym w Sanktuarium. Nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m. Kolejno udamy się do Lizbony, spacer po dzielnicy Belem, położonej nad brzegiem rzeki Tag– zobaczymy Wieżę Belem, replikę samolotu Fairey IIID, mozaikę Róży Wiatrów, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów. Spacer po najstarszych dzielnicach miasta Bairro Alto i Alfamie, wejdziemy na taras widokowy. Na koniec zobaczymy Park Narodów –  tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Powrót na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Pożegnalna Msza Święta na terenie Sanktuarium. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:  22.08 – 28.08.2021                     CENA:      2980 zł + 90 €

 

ZAPEWNIAMY:

 • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 6 noclegów w hotelu *** w Fatimie, pokoje 2 os. z łazienkami
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji z napojami (wino lub woda do wyboru)
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL wraz z następstwem chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15000 zł, do 10 000 zł w RP
 • opłatę na TFG i TFP
 • bilety wstępu i inne wydatki programowe

UWAGI: 

 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
 • dopłata do pokoju 1 osobowego 500 zł.
 • niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19
 • możliwy transfer na lotnisko w Warszawie i z powrotem – płatne dodatkowo 90 zł / os

MIASTO MEKSYK · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE · TEOTIHUACAN · CACAHUAMILPA · TAXCO · ACAPULCO   · PUEBLA · OAXACA · MONTE ALBAN · SANTA MARIA DEL TULE · KANION SUMIDERO · SAN JUAN CHAMULA · ZINACANTAN ·  SAN CRISTOBAL · AGUA AZUL · PALENQUE  · CAMPECHE · UXMAL · CELESTUN · MERIDA · IZAMAL · CHICHEN ITZA · CANCUN

PROGRAM RAMOWY 16 DNI

DZIEŃ 1 

Godz. 7.45 Zbiórka uczestników na lotnisku MPL OKĘCIE. Przelot z międzylądowaniem. Przylot do Meksyku o godz. 18.30, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2 

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: plac Główny miasta – Zocalo. Msza św. w Katedrze pw. NMP. We wnętrzu świątyni znajduje się m.in. tablica upamiętniająca odprawienie pierwszej Mszy Świętej przez św. Jana Pawła II. Zobaczymy ponadto: Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Rivery, Muzeum Antropologiczne z najbogatszym zbiorem eksponatów kultur prekolumbijskich. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Zobaczymy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim mieście bogów: Piramidę Słońca,  Piramidę Księżyca,

Obiad, po którym odwiedzimy warsztat obróbki obsydianu. Nocleg.

DZIEŃ 4 

Śniadanie. Przejazd do PN Grutas de Cacahuamilpa. Zwiedzimy największą jaskinię w Meksyku – Cacahuamilpa. Spacer przez imponujące komnaty wypełnione stalagmitami, stalaktytami, tarasowymi wodospadami oraz innymi tworami natury.  Kontynuacja podróży do Taxco – miejscowości słynnej ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i pięknej Katedry p.w. Św. Pryscylli. Wizyta w Manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupów. Przejazd do Acapulco na nocleg. Wyżywienie all inclusive.

DZIEŃ 5 

Wypoczynek w Acapulco – słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wyżywienie All inclusive. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Zatoki La Quebrada. Możliwość podziwiania skoków śmiałków z 40- metrowej skały. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 6 

Wyżywienie all inclusive. Wykwaterowanie. Przejazd do Puebla, miasta zwanego „Watykanem Meksyku”, ze względu na dużą ilość imponujących świątyń i budynków historycznych. Spacer po uroczym kolonialnym mieście: neoklasycystyczna Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej, uznaną za ósmy cud świata. Obiadokolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 7 

Śniadanie. Msza św. w Katedrze lub w Kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Oaxaca. Po drodze zatrzymamy się na sesję zdjęciową imponujących kaktusów. Zwiedzanie Oaxaca, symbolu kolonialnego Meksyku. Zobaczymy katedrę przy placu Zocalo i kościół Santo Domingo. Udamy się do miejscowej hali targowej oraz do sklepu z wyrobami z czekolady. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Oaxaca.

DZIEŃ 8 

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków – Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja i nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 9 

Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, np. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religii szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

DZIEŃ 10

Msza św. Śniadanie. Wyjazd nad naturalne kaskady i wodospady na rzece Tula.  Aqua Azul został uznany za rezerwat biosfery. Wyróżnia się urodą, majestatycznością i turkusowym kolorem wód. Możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Uxmal.

DZIEŃ 12 

Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

 

DZIEŃ 13 

Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

DZIEŃ 14 

Całodzienny odpoczynek all inclusive. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 15 

Ostatnie chwile odpoczynku all inclusive. Transfer na lotnisko w Cancun, Przelot w kierunku Europy

DZIEŃ 16 

Międzylądowanie w jednym z miast Europy. Planowany przylot do Warszawy ok. godz. 13.30. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:  05.10 – 20.10.2021

CENA:   9880 zł + 300 USD

 

ZAPEWNIAMY:

 • przelot na trasie Polska – Meksyk – Polska wraz z opłatami lotniskowymi,
 • noclegi w pokojach dwuosobowych i jednoosobowych w hotelach ****,
 • 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad
 • 4 dni ALL INCLUSIVE ( w Acapulco i Cancun )
 • transfery i transport klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę pilota – przewodnika w Meksyku,
 • bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów,
 • ubezpieczenie KL+Assistance z KL chorób przewlekłych do 30000 € i NNW do 15000 zł, do 10000 zł w RP,
 • napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach
 • opłatę na TFG

 

UWAGI: 

 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom,
 • niezbędny dokument: paszpor

WENECJA• LAGO DI GARDA • SIRMIONE • RIVA DEL GARDA • LIMONE
SUL GARDA • GARGNANO • MANTOVA • CREMONA • WERONA • MEDIOLAN


PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mediolanu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Werony.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do jedynej w swoim rodzaju dawnej Serenissimy, czyli Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym
romantycznym klimatem. Tramwajem wodnym dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in.: Plac św. Marka,
Naczelną Siedzibę Republiki Weneckiej – Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę
zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Popłyniemy na Wyspę Burano, gdzie
wyrabiane są artystyczne koronki, a domki rybackie udekorowane są kolorami jak z bajki, a także na wyspę Murano znaną z
produkcji szkła ozdobnego. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek nad jeziorem Garda.
Fakultatywnie przejazd pociągiem do Rzymu*( płatne dodatkowo ). Udamy się do Watykanu*. Nawiedzenie Bazyliki św.
Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu
barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską –
rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II.
Następnie ulicą Via della Conciliazione przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego, zobaczymy:
plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie
starożytny Panteon. Przejazd powrotny pociągiem do Werony. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Sirmione. Spacer w okolicy jeziora. Rejs po jeziorze Garda do Riva del Garda – w trakcie rejsu możliwość
podziwiania widoków otoczonego majestatycznymi szczytami górskimi jeziora oraz bogatych rezydencji rozlokowanych po
obu stronach jeziora. Po dojściu do Rivy krótki spacer oraz czas wolny. Następnie przejazd zachodnim brzegiem jeziora z
przystankami w Limone Sul Garda oraz w Gargnano. Przejazd do Ogrodu Botanicznego Fundacji Hellera – zwiedzanie oraz
czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Mantovy, rodzinnego miasta Wergiliusza, otoczonego z trzech stron jeziorami. Zobaczymy XIV-wieczny
gotycki kościół św. Franciszka, plac Sordello z katedrą św. Piotra, romańską dzwonnicą i pałacem Ducale, Zamek św. Jerzego,
rotundę San Lorenzo, teatr Bibiena – jeden z najpiękniejszych teatrów w Europie. W miarę możliwości wejdziemy do środka.
Czas wolny na Starym Mieście. Następnie udamy się do Cremony – miejsca pochodzenia i działalności najsławniejszych
lutników m.in. Stradivariego, Amatiego. Zobaczymy plac Torazzo z największą dzwonnicą we Włoszech, katedrę, romańskie
baptysterium, lożę Straży Miejskiej, pałace: Comunale z XIII wieku, Raimondi, Fodri i najstarszy budynek sakralny – kościół św.
Michała. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie pięknego i romantycznego miasta Romea i Julii – Werony. Nasz spacer rozpoczniemy od
historycznego centrum z pochodzącym z I w n.e. rzymskim amfiteatrem zwanym „areną” i placem Delle Erbe. Poznamy także
bazylikę św. Zenona, most Castelevecchio. Spacerując po Via Capello wśród barwnego tłumu turystów z całego świata,
dotrzemy pod numer 23. Odnajdziemy tu podwórko ze słynnym balkonikiem Julii. Zwiedzimy pochodzący z XV w. renesansowy
ogród pałacowy Giardino Giusti. Wypoczniemy tu między licznymi fontannami, grotami, mitologicznymi posągami czy wśród
cyprysowych alejek, stanowiących elementy renesansowej kompozycji. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Msza Św. w polskim kościele. Zwiedzanie Mediolanu, stolicy Lombardii, zaczniemy od nawiedzenia gotyckiej
katedry Narodzin Świętej Marii. Na szczycie sklepienia katedry znajduje się relikwia św. Gwoździa z Krzyża. Następnie – Plac
Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy nim gmach najsłynniejszej sceny operowej La Scala, Bazylika Santa
Maria delle Grazie oraz Bazylika św. Ambrożego, w której spoczywają szczątki tego Świętego. Powrót na obiadokolację i
nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie lub pakiet śniadaniowy. Przejazd na lotnisko do Mediolanu. Przelot powrotny. Zakończenie wyjazdu.
TERMIN: 23-30.07.2021
CENA: 3280 ZŁ + 140 EUR
ZAPEWNIAMY:
• komfortowy przejazd na terenie Włoch
• 7 noclegów w hotelu ***/****, pokoje 2-os. z łazienkami,
• 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
• opiekę i informację turystyczną pilota,
• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
• opłatę na TFG i TFP
• bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe i wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki
UWAGI:
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
• niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem
COVID-19
Z lotami celujemy tak:
1 LO3970G 23JUL 5 LUZWAW PN35 0535 0625
2 LO 317G 23JUL 5 WAWMXP PN35 0750 1005
3 LO 320G 30JUL 5 MXPWAW PN35 1945 2155
4 LO3969G 30JUL 5 WAWLUZ PN35 2300 2345
LUB
1 LO 317G 23JUL 5 WAWMXP PN35 0750 1005
2 LO 318G 30JUL 5 MXPWAW PN35 1045 1255

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd ze Snopkowa we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Trzebnicy, gdzie nawiedzimy Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi. Kościół zbudowany pw. św. Bartłomieja i Najświętszej Maryi Panny, jest najstarszym sanktuarium na Śląsku i jedną z ważniejszych nekropolii Piastów Śląskich oraz miejscem uświęconym kultem św. Jadwigi. Udamy się do Muzeum Kultu św. Jadwigi Śląskiej. Placówka mieści w budynkach Sanktuarium św. Jadwigi. Zobaczymy m.in.: ekspozycję szat i naczyń liturgicznych oraz obrazów, rzeźby romańskie i gotyckie, stanowiące dawniej wystrój świątyni i klasztoru, salę wystaw czasowych. Przejazd do Wrocławia. Udamy się na Ostrów Tumski. Nawiedzimy Archikatedrę św. Jana Chrzciciela z XIII – XIV w. uważaną za pierwszą w pełni gotycką świątynię na ziemiach polskich. Zobaczymy dwie piękne barokowe kaplice św. Elżbiety i Elektorską. Zobaczymy pomnik św. Jana Nepomucena. Kolejno zwiedzimy Uniwersytecki Ogród Botaniczny założony w 1811 roku, drugi najstarszy tego typu obiekcie w Polsce. Nazywany oazą piękna i spokoju, stanowi ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Przejdziemy na Most Tumski zwany „Mostem Zakochanych”. Następnie spacer po starówce. Zobaczymy ratusz i zabytkowe kamienice w rynku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Barda Śląskiego, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary. Według legendy pobożnemu młodzieńcowi objawiła się Maryja. Przekazała mu wtedy swój wizerunek i nakazała, aby właśnie w tym miejscu czcić ją w wyjątkowy sposób. Cudowna figura została umieszczona w pierwszej połowie XII wieku w kaplicy zakonnej. Obecny barokowy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny pochodzi z przełomu XVI i XVII wieku. XVIII-wieczny ołtarz wieńczy cudowna, drewniana figura. Ma prawie pół metra wysokości i jest najstarszą, romańską rzeźbą na Dolnym Śląsku. Zdobiona jest siedmioma tajemniczymi rzędami liter. Ich znaczenia nie udało się rozszyfrować do dziś. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie nawiedzimy pocysterski barokowy zespół klasztorny z kościołem WNMP i św. Jakuba Starszego – zespół obiektów wpisanych do rejestru zabytków oraz zobaczymy pałac Hohenzollernów. Udamy się do Ząbkowic Śląskich: kościół parafialny pw. św. Anny z XIV/XV w., dzwonnica – krzywa wieża, z 1413 r., zespół klasztorny dominikanów: kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ruiny zamku z XIV/XV w., mury obronne, z XIII/XIV w., baszta Gołębia, ratusz miejski. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Czermnej, gdzie nawiedzimy Kaplicę Czaszek, jedną z największych osobliwości tego regionu i jedyny tego rodzaju zabytek w Polsce. Znajduje się tutaj ok. 24 tys. czaszek – szczątków ofiar licznych wojen i epidemii. Kaplica jest symbolem przemijalności ludzkiego życia i miejscem refleksji nad śmiercią. Następnie udamy się do Wambierzyc. Nawiedzimy sanktuarium, zwane Dolnośląską Jerozolimą. (Msza Św.) Kompleks sanktuarium stanowi bazylika z cudowną gotycką figurą Matki Boskiej Wambierzyckiej z Dzieciątkiem, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka z drugiej połowy XIX wieku. Kościół góruje nad niewielkim rynkiem, z którego prowadzi do niego 57 schodów o symbolicznym znaczeniu. Przejazd do uzdrowiskowej miejscowości Kudowa – Zdrój. Zwiedzimy odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (możliwość degustacji wód leczniczych). Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Krzeszowa. Nawiedzimy Europejską Perłę Baroku – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. To urokliwie położone opactwo cysterskie, obejmujące m.in. Bazylikę Wniebowzięcia NMP, Mauzoleum Piastów Śląskich, kościół św. Józefa, obiekty klasztorne, kapliczki Drogi Krzyżowej oraz Pawilon Na Wodzie. Kontynuacja podróży do Karpacza. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in. zabytkowe kościoły. Udamy się do średniowiecznej drewnianej świątyni Wang, zbudowanej na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii, a następnie w XIX w. przewiezionej do Polski (niemalże w całości). Jej niewątpliwym atutem jest egzotyka, możliwość przejścia wokół kaplicy wewnętrznym, okrągłym korytarzem. Położona na wysokości ok. 850 m n.p.m. w pięknie zachowanym ogrodzie. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Szklarskiej Poręby. Spacer po uzdrowisku. Odwiedzimy Muzeum Mineralogiczne, gdzie zobaczymy wiele niezwykłe barwnych minerałów, skamieniały las, czy fragment meteorytu. Możliwość zakupu minerałów i innych pamiątek. Kolejno przejazd do Piechowic k. Szklarskiej Poręby. Wizyta w Hucie Szkła „Julia”, gdzie przyjrzymy  się z bliska technologii powstawania, ręcznemu dmuchaniu i zdobieniu szkła. Poznamy sztukę tworzenia kryształów pod okiem wykwalifikowanego przewodnika. Możliwość zakupu gotowych wyrobów. Następnie zobaczymy Wodospad Szklarki – drugi co do wysokości, wodospad w polskich Karkonoszach. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcająca spiralnie gdzie tworzy kocioł eworsyjny. Wodospad oraz jego otoczenie stanowią enklawę Karkonoskiego Parku Narodowego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Jeleniej Góry. Przejazd do Jeleniej Góry. Spacer po mieście: zobaczymy m.in. przepiękny rynek z klasycystycznym ratuszem, fontanną Neptuna i kamienicami z XVII i XVIII w., pozostałości z XV w. murów obronnych z trzema basztami, a także gotyckie i barokowe kościoły: garnizonowy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, farny pw. Świętych Erazma i Pankracego oraz kaplicę św. Anny z XVI w. Czas wolny przeznaczony na odpoczynek lub zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN: 26.06.2021 – 01.07.2021

CENA:      1260 zł

ZAPEWNIAMY:

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 5 noclegów w hotelu **/***, pokoje 2-3 os. z łazienkami
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie NNW do 10 000 zł
 • bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
 • niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19

PROGRAM RAMOWY 12 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na nocleg w okolice Padwy.  W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie, Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem. Odbędziemy rejs na jedną z wysp laguny. Następnie spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. W trakcie spaceru po zabytkowym centrum miasta, zobaczymy plac św. Marka, Pałac Dożów, most Westchnień, Bazylikę św. Marka, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy Bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji, pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do Bazyliki św. Antoniego, zwaną „Cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka oraz Bazylikę św. Klary. Czas wolny – możliwość relaksu na średniowiecznej starówce. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Wizyta w Muzeach Watykańskich. Udamy się do Pinakoteki – zbiór dzieł malarskich i arrasów. Przejście na tzw. dziedziniec Pinii i wejście do galerii Pio Clementino ze zbiorem rzeźb starożytnych, galeria arrasów i map, sala Sobieskiego, Stanze Rafaela – reprezentacyjne apartamenty papieskie oraz kaplica Sykstyńska, gdzie obejrzymy wspaniałe freski – arcydzieła Michała Anioła m.in. Sąd Ostateczny i Stworzenie Adama. Zejście do Grot Watykańskich – miejsca pochówku większości papieży. Kolejno nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Na zakończenie dnia udamy się na spacer po Rzymie Starożytnym, zobaczymy m.in.: Koloseum (z zewnątrz), Fora Cesarskie, Forum Romanum, Kolumna Trajana, Kapitol, Łuk Konstantyna. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Rzymu w okolice Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionów z portretami papieży. Absyda kończąca nawę główną jest ozdobiona mozaiką w stylu bizantyjskim. Ukazano na niej Chrystusa na tronie w otoczeniu świętych: Piotra, Andrzeja, Pawła i Łukasza. Następnie przejazd w okolice Lateranu. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła katolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia ta jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Zwiedzimy średniowieczny wirydarz, zobaczymy Baptysterium katedry św. Jana – główną kaplicę chrzcielną Kościoła Rzymskiego. Zobaczymy także kaplicę San Lorenzo i Święte Schody. Następnie udamy się na Zatybrze, dzielnicy słynącej z niepowtarzalnej atmosfery i małych restauracji ze świetną kuchnią regionalną. Nawiedzimy kościół Matki Boskiej Zatybrzańskiej (kościół tytularny prymasów polskich). Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym udamy się do Watykanu – w zależności od obecności Ojca Świętego, weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański. Czas wolny na Placu św. Piotra. Przejście znaną Via della Conciliazione, w kierunku Zamku Świętego Anioła. Następnie przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi, a także starożytny Panteon. Na Placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Nawiedzimy także Bazylikę Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Śnieżnej. Świątynię tą nawiedzał Święty Jan Paweł II 8 grudnia w dzień Niepokalanego poczęcia Najświętszej Marii Panny. To jedna z „Bazylik Większych”, która zachowała swoją pierwotną formę. W bogato zdobionym marmurowym wnętrzu na szczególną uwagę zasługują mozaiki z V w. przedstawiające sceny biblijne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym udamy się na Wzgórze Monte Cassino do opactwa benedyktyńskiego z grobami św. Benedykta i św. Scholastyki. Nawiedzimy cmentarz żołnierzy polskich oraz ich dowódcy gen. Andersa – Msza Święta polowa. Przejazd do Gaety – miasteczka położonego urokliwie nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Nawiedzimy Sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Trójcy, zwanym też Montagna Spaccata („pęknięta góra”). Według starej tradycji chrześcijańskiej trzy szczeliny utworzyły się na wskutek trzęsień ziemi powstałych w momencie śmierci Chrystusa na krzyżu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Neapolu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Modlitwa przy grobie Ojca Dolindo Ruotolo przy kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes. Kolejno przejazd na Piazza del Plebiscito, czyli Plac Plebiscytu. Zobaczymy m.in.: okazały Pałac Królewski – w przeszłości w tym miejscu istniała rezydencja władców hiszpańskich, Castel Nuovo, czyli Nowy Zamek – twierdzę warowną z Basztą Andegaweńską, Teatr San Carlo –  najstarszy teatr operowy na świecie, Galerię Umberto I – zbudowany w stylu neorenesansowym pasaż handlowy ze stalowo-szklanym dachem oraz Via Toledo – najbardziej reprezentacyjną arterię NeapoluCzas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Pobyt w San Giovanni Rotondo – nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio – miejsca, w którym Święty spędził większość życia. Udamy się do świątyni klasztornej Matki Bożej Łaskawej, w której o. Pio otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Nawiedzimy nowy kościół, w którym wystawione jest ciało o. Pio w kryształowej trumnie – czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła. Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Wczesne śniadanie. Przejazd do Serracapriola. W wybudowanym w XVI w. konwencie kapucyńskim przeżywał swój nowicjat Brat Pio – przyszły święty stygmatyk i jeden z największych wspomożycieli w walce ze złem. Także tutaj, w wieku XVI i XVII w. posługiwał inny wielki egzorcysta uzdrawiający wielu z opętania, także do dziś – Ojciec Matteo d’Agnone, którego doczesne szczątki złożono w prezbiterium tutejszego kościoła. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Przejazd do małej osady Manoppello. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Loreto.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzimy Sanktuarium św. Domku, niezwykłą relikwię – nazaretański domek, w którym dorastała Maryja, a potem także mały Jezus. Zobaczymy też pobliskie kaplice i kapliczki, w tym: kaplicę polską. Kolejno udamy się na wypoczynek nad Adriatykiem. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Tarvisio.

 DZIEŃ 12

Wczesne śniadanie lub śniadanie w formie pakietów. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

35 + 240 + 245 + 350 + 4
3370 PLN + 150 EUR3120 PLN + 150 EUR2960 PLN + 150 EUR2840 PLN + 150 EUR

TERMIN:   14 – 25 września 2021

 

ZAPEWNIAMY:

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 11 noclegów w hotelach ***/** pokoje 2-os. z łazienkami,
 • 11 śniadań, 10 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
 • bilety wstępu, przewodników lokalnych oraz inne wydatki związane z realizacją programu
 • opłatę na TFG i TFP

 

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument: dowód osobisty lub paszport
 • niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19 czy wynikających z nich ograniczeń.D

ATENY · PRZYLĄDEK SOUNION · PIREUS · KANAŁ KORYCKI · MYKENY · NAFPLION

 • EPIDAUROS · KORYNT · STAROŻYTNA OLIMPIA· DIAKOFTO* · KALAVRYTA*
 • WĄWÓZ VOURAIKOS* · HYDRA* · SPETSES* · OSSIOS LOUKAS
 • DELFY · KALAMBAKA · TERMOPILE

PROGRAM RAMOWY 11 DNI

       

DZIEŃ 1                     

Zbiórka uczestników, transfer na lotnisko. Przelot do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer na Place – historycznej dzielnicy Aten. Znajdują się tu kamienice z XVIII w., sklepiki, tawerny, a także muzea i kilka zabytków. Zobaczymy m.in. XV-wieczny Meczet Zdobywców, Meczet Tzistarakisa. ateńską katedrę z XIX w., świątynię z XII w. (Agios Eleftherios). Uczestnictwo w wieczorku folklorystycznym* połączonym z uroczystą obiadokolacją. Nocleg.

DZIEŃ 2         

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, które w starożytności było państwem – miastem o ustroju demokratycznym. Poznając Ateny zobaczymy m.in. ateński Akropol, pomnik Lizykratesa z IV w. p.n.e., stadion ateński. Obejrzymy także widowiskową zmianę warty w wykonaniu żołnierzy w charakterystycznych butach z pomponami. Czas wolny na Place – historycznej dzielnicy Aten usytuowanej ponad starożytną agorą u stóp Akropolu. Znające się tutaj kamienice z restauracjami i sklepami usytuowane są na krętych, zawsze gwarnych uliczkach, które założono na fundamentach pochodzących ze starożytności. Czas wolny. Przejazd na skalisty przylądek Sunion, gdzie na szczycie urwiska znajdują się imponujące ruiny świątyni Posejdona z V w p.n.e. Z tego punktu widokowego będziemy mogli dostrzec m.in.: Peloponez i wyspę Hydra. Powrót na obiadokolację i nocleg. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzimy Muzeum Narodowe, gdzie zobaczymy m.in.: sztukę prehistoryczną – skarby Myken z domniemanego grobu Agamemnona, rzeźby greckie od VIII w.  p.n.e. do IV w. p.n.e., posąg Posejdona z Artemizjonu. Przejazd do Pireus. Pireus jest jednym z najważniejszych centrów przemysłowych współczesnej Grecji, największym jej portem i trzecim co do wielkości portem Morza Śródziemnego. Zobaczymy m.in.: neoklasyczny budynek teatru miejskiego z czterema kolumnami w stylu korynckim zdobiącymi przednią fasadę, neobizantyjską katedrę oraz targ miejski. Przejazd na Półwysep Peloponez. W trakcie przejazdu na Peloponez – krótki postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Peloponez. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym udamy się na wycieczkę całodzienną: ARGOLIDA ze Starożytnym Koryntem: Przejazd do Myken – kolebki jednej z najstarszych cywilizacji. Zwiedzanie cytadeli mykeńskiej ze słynną Bramą Lwów, pałacem królewskim i skarbcem Atreusza – zwanym grobem Agamemnona. Przejazd do Nafplionu– pierwszej stolicy niepodległej Grecji ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami. Spacer po historycznym starym mieście, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Czas Wolny. Następnie udamy się do Epidauros, w którym zobaczymy antyczny amfiteatr z IV w., którego widownia mieści ponad 14 tysięcy widzów. Zwiedzimy również ruiny Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz muzeum sztuki lekarskiej, w którym zobaczymy narzędzia medyczne używane w starożytność. Kolejno Korynt – zwiedzanie pozostałości doryckiej świątyni Apollina i ruin starożytnego miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg

 

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym udamy się na wycieczkę do Starożytnej Olympii. Przejazd przez masyw Peloponezu do kolebki Igrzysk Olimpijskich. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego i muzeum archeologicznego. W starożytności (od ok. XII w. p.n.e.) Olimpia była ośrodkiem kultu Zeusa. Od 776 roku p.n.e. miejsce igrzysk olimpijskich. W 1989 roku stanowisko archeologiczne w Olimpii zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Możliwość zakupienia niepowtarzalnych pamiątek oraz delektowania się kawą w uroczych zakamarkach miasteczka. Po drodze odbędziemy wizytę w lokalnej winiarni połączoną z degustacją. Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6-8

Dni przeznaczone na wypoczynek na plaży. Możliwość korzystania z lokalnych atrakcji oraz zorganizowania wycieczek fakultatywnych:

–  DIAKOFTO* – KALAVRYTA*, WĄWÓZ VOURAIKOS*: Przejazd północnym wybrzeżem Zatoki Korynckiej do miejscowości Diakofto, stamtąd w głąb kontynentu do klasztoru Megalo Spileo. Założony w IV w. n.e. przez dwóch braci z Salonik: Teodora i Szymona, w XIII wieku był najbardziej zamożnym klasztorem na Peloponezie. Kilkakrotnie niszczony i odbudowywany, zasłynął bohaterską obroną mnichów przed groźbami okupantów tureckich. Splądrowany i zniszczony przez nazistów. Następnie czas wolny w malowniczej wioski Kalavryta, położonej na zboczu pasma gór Helmos. Na karcie historii tej wioski zapisała się tragedia bestialskiego mordu wszystkich mężczyzn z okolicy powyżej 14 roku życia. Z Kalavryta przejazd kolejką wąskotorową wzdłuż malowniczego wąwozu Vouraikos do Diakofto. Jest to najwęższa kolejka wąskotorowa o rozstawie torów zaledwie 75cm. Zjazd trwa 60 minut. W godzinach wieczornych powrót do hotelu.

Cena wycieczki – 60 EUR

– REJS NA HYDRĘ I SPETSES Z TOLO*: Dwie małe, malownicze wysepki na Zatoce Sarońskiej. Wypłynięcie z Tolo o 08:45, powrót ok. 19:00. Hydra (Idra) uchodzi za najładniejszą wyspę Zatoki Sarońskiej, Już podczas podpływania do portu zachwyci nas swoim pięknem, charakterystyczną wielopoziomową zabudową i wyrastającym zza malutkich domków pasmem wzniesień. Po wpłynięciu do portu najbardziej rzucającym się w oczy obiektem jest zabytkowa wieża zegarowa. Charakterystycznym i najpopularniejszym środkiem transportu są tutaj… osiołki. Z kolei w centrum miasta Spetses znajduje się słynny kompleks plaż wraz z Akademią Sportów Wodnych.

Cena wycieczki – 65 EUR

Codzienne śniadania i obiadokolacje. Powroty na nocleg.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Ossios Loukas. Zwiedzimy jeden z najwspanialszych zabytków średniowiecznej Grecji – klasztor św. Łukasza z pięknymi bizantyjskimi mozaikami z XI w. Chociaż na zewnątrz klasztor wygląda dosyć skromnie, po wejściu do wnętrza możemy obcować z architektonicznym bogactwem i mistyczną atmosferą tego miejsca. Przejazd do Delf, które uważane były przez starożytnych Greków za środek ziemi. Zobaczymy centrum kultu Apolla w Adytonie – mieście, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. W muzeum podziwiać będziemy bezcenne dzieła świata antycznego.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kalambaki.

 

 

DZIEŃ 10

Śniadanie. Zwiedzimy dwa Klasztory – żeński i męski – zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jest to drugi ośrodek monastyczny w Grecji po Górze Athos. Są to najpiękniejsze zabytki bizantyjskiej sztuki i architektury, które powstały w XIV w. Wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon, gdzie poznamy proces ich powstawania. Możliwość zakupu ikon, jak i innych pamiątek greckich. Zatrzymamy się w wiosce Termopile, gdzie w 480 r p.n.e. starły się wojska perskie i greckie. Zobaczymy pomnik upamiętniający poległych Spartan, z centralnie umieszczonym posągiem króla Leonidasa. Udamy się na  wzgórze Kolonos, na miejsce słynnej bitwy. Na wzgórzu znajduje się tablica ze słynnymi słowami Simonidesa: „Przechodniu powiedz Sparcie, że leżymy tutaj, wierni jej prawom do ostatniej godziny”. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Aten.

 

DZIEŃ 11

Śniadanie. W zależności od godzin wylotu – ewentualny czas wolny na kawę, zakup pamiątek. Przejazd na lotnisko w Atenach. Przelot powrotny. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie wyjazdu.

 

TERMIN:   20.09 – 30.09.2021

CENA:       4380 zł + 220 EUR

 

ZAPEWNIAMY:

 • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem
 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 10 noclegów w hotelach *** , pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w tym: jedna w formie wieczoru folklorystycznego)
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • bilety wstępu i inne wydatki programowe
 • ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
 • opłatę na TFG i TFZ

 

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze wypoczynkowo – pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19

Dodatkowe informacje oraz zapisy:
 
+48 691 345 293
+48 607 297 285
+48 604 988 929 
oraz pod adresem mailowym:
pielgrzymki@poddamaszkiem.pl