Pielgrzymki

Z nami też poznacie mnóstwo wspaniałych, ciekawych ludzi, którzy przemierzając świat na wspólnych wycieczkach i pielgrzymkach odkrywają nowe miejsca, spędzają niezapomniane chwile i krzepią dusze naukami na temat miłości Boga i bliźniego. Ten, kto był z nami na niezapomnianej, robionej dla nas przez zaprzyjaźnione Biuro „Frater” pielgrzymce czy wycieczce, ten dalej już nie szuka innych alternatyw. Wszystko jak zawsze „w jednym miejscu”, w „konkurencyjnej cenie”, a przede wszystkim „w służbie rodziny i miłości”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pielgrzymkową:

Ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z COVID-19 daty poniższych wyjazdów mogą ulec zmianie.

Touroperator: Frater (www.frater.pl)

koszt: 3 100 zł + 140 EUR,

informacje oraz zapisy:
 +48 691 345 293
+48 607 297 285
+48 604 988 929 

 

19.07.2022 – 30.07.2022

Ilość dni: 12

Transport: autokar

 

WENECJA · PADWA · ASYŻ · RZYM · WATYKAN · MONTE CASSINO · GAETA · NEAPOL · SAN GIOVANNI ROTONDO · MONTE SANT’ ANGELO · SERRACAPRIOLA · LANCIANO · MANOPPELLO · LORETO 

PROGRAM RAMOWY 12 DNI

DZIEŃ 1 

Zbiórka uczestników i wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na nocleg w okolice Padwy. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie, Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem. Odbędziemy rejs na jedną z wysp laguny. Następnie spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. W trakcie spaceru po zabytkowym centrum miasta, zobaczymy plac św. Marka, Pałac Dożów, most Westchnień, Bazylikę św. Marka, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy Bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji, pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do Bazyliki św. Antoniego, zwaną „Cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka oraz Bazylikę św. Klary. Czas wolny – możliwość relaksu na średniowiecznej starówce. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Wizyta w Muzeach Watykańskich. Udamy się do Pinakoteki – zbiór dzieł malarskich i arrasów. Przejście na tzw. dziedziniec Pinii i wejście do galerii Pio Clementino ze zbiorem rzeźb starożytnych, galeria arrasów i map, sala Sobieskiego, Stanze Rafaela – reprezentacyjne apartamenty papieskie oraz kaplica Sykstyńska, gdzie obejrzymy wspaniałe freski – arcydzieła Michała Anioła m.in. Sąd Ostateczny i Stworzenie Adama. Zejście do Grot Watykańskich – miejsca pochówku większości papieży. Kolejno nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Na zakończenie dnia udamy się na spacer po Rzymie Starożytnym, zobaczymy m.in.: Koloseum (z zewnątrz), Fora Cesarskie, Forum Romanum, Kolumna Trajana, Kapitol, Łuk Konstantyna. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 5 

Śniadanie. Przejazd do Rzymu w okolice Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionów z portretami papieży. Absyda kończąca nawę główną jest ozdobiona mozaiką w stylu bizantyjskim. Ukazano na niej Chrystusa na tronie w otoczeniu świętych: Piotra, Andrzeja, Pawła i Łukasza. Następnie przejazd w okolice Lateranu. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana – najważniejszej świątyni kościoła katolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia ta jest katedrą biskupów Rzymu – papieży. Zwiedzimy średniowieczny wirydarz, zobaczymy Baptysterium katedry św. Jana – główną kaplicę chrzcielną Kościoła Rzymskiego. Zobaczymy także kaplicę San Lorenzo i Święte Schody. Następnie udamy się na Zatybrze, dzielnicy słynącej z niepowtarzalnej atmosfery i małych restauracji ze świetną kuchnią regionalną. Nawiedzimy kościół Matki Boskiej Zatybrzańskiej (kościół tytularny prymasów polskich). Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym udamy się do Watykanu – w zależności od obecności Ojca Świętego, weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański. Czas wolny na Placu św. Piotra. Przejście znaną Via della Conciliazione, w kierunku Zamku Świętego Anioła. Następnie przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi, a także starożytny Panteon. Na Placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Nawiedzimy także Bazylikę Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Śnieżnej. Świątynię tą nawiedzał Święty Jan Paweł II 8 grudnia w dzień Niepokalanego poczęcia Najświętszej Marii Panny. To jedna z „Bazylik Większych”, która zachowała swoją pierwotną formę. W bogato zdobionym marmurowym wnętrzu na szczególną uwagę zasługują mozaiki z V w. przedstawiające sceny biblijne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym udamy się na Wzgórze Monte Cassino do opactwa benedyktyńskiego z grobami św. Benedykta i św. Scholastyki. Nawiedzimy cmentarz żołnierzy polskich oraz ich dowódcy gen. Andersa – Msza Święta polowa. Przejazd do Gaety – miasteczka położonego urokliwie nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Nawiedzimy Sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Trójcy, zwanym też Montagna Spaccata („pęknięta góra”). Według starej tradycji chrześcijańskiej trzy szczeliny utworzyły się na wskutek trzęsień ziemi powstałych w momencie śmierci Chrystusa na krzyżu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Neapolu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Modlitwa przy grobie Ojca Dolindo Ruotolo przy kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes. Kolejno przejazd na Piazza del Plebiscito, czyli Plac Plebiscytu. Zobaczymy m.in.: okazały Pałac Królewski – w przeszłości w tym miejscu istniała rezydencja władców hiszpańskich, Castel Nuovo, czyli Nowy Zamek – twierdzę warowną z Basztą Andegaweńską, Teatr San Carlo –  najstarszy teatr operowy na świecie, Galerię Umberto I – zbudowany w stylu neorenesansowym pasaż handlowy ze stalowo-szklanym dachem oraz Via Toledo – najbardziej reprezentacyjną arterię Neapolu. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo. 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Pobyt w San Giovanni Rotondo – nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio – miejsca, w którym Święty spędził większość życia. Udamy się do świątyni klasztornej Matki Bożej Łaskawej, w której o. Pio otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Nawiedzimy nowy kościół, w którym wystawione jest ciało o. Pio w kryształowej trumnie – czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła. Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Wczesne śniadanie. Przejazd do Serracapriola. W wybudowanym w XVI w. konwencie kapucyńskim przeżywał swój nowicjat Brat Pio – przyszły święty stygmatyk i jeden z największych wspomożycieli w walce ze złem. Także tutaj, w wieku XVI i XVII w. posługiwał inny wielki egzorcysta uzdrawiający wielu z opętania, także do dziś – Ojciec Matteo d’Agnone, którego doczesne szczątki złożono w prezbiterium tutejszego kościoła. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Przejazd do małej osady Manoppello. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Loreto.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzimy Sanktuarium św. Domku, niezwykłą relikwię – nazaretański domek, w którym dorastała Maryja, a potem także mały Jezus. Zobaczymy też pobliskie kaplice i kapliczki, w tym: kaplicę polską. Kolejno udamy się na wypoczynek nad Adriatykiem. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Tarvisio.

DZIEŃ 12

Wczesne śniadanie lub śniadanie w formie pakietów. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

W cenie

Cena zawiera

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 11 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami,
 • 11 śniadań, 10 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz inne wydatki związane z realizacją programu, należy przeznaczyć kwotę 130€. Opłata na wydatki programowe jest integralną częścią ceny wyjazdu – obligatoryjną i niepodlegającą rozliczeniu

Uwagi

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument: dowód osobisty lub paszport

Touroperator: Frater (www.frater.pl)

TERMIN:   15-22.08.2022

CENA:        4000 zł + 150 €

Informacje i zapisy: +48604988929, +48 607297285, +48691345293

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku o godz. 17:15. Wylot o godz. 19:15. Przylot do Lizbony ok. 22:20. Przejazd na nocleg do Fatimy. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Fatimie wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu gotyckiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza i refektarz. Przejazd do Alcobaça. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaça. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, krótkie zwiedzanie oraz czas wolny na plaży. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Tomar, w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO Convento de Cristo – imponujący kompleks klasztorny wybudowany i rozbudowany przez Templariuszy, którego elementy stały się wzorcem specyficznego stylu architektury – stylu manuelińskiego. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Tu przez 57 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy siostra Łucja.  Coimbra słynna jest także z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r., uniwersytetu. Zobaczymy również: starówkę, wieżę  zegarową Torre oraz memoriał siostry Łucji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Porto lub Bragi.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Następnie przejście fragmentu ostatniego etapu słynnego szlaku pielgrzymkowego El Camino. Czas wolny.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Porto, położonego malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz wznoszące się na wzgórzu – Sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka. Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny.  Przejazd inżynieryjnym arcydziełem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Z podstawy postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama, nawiedzimy katedrę oraz kościół pw. św. Antoniego. Zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lizbony.

 

DZIEŃ 8

Wczesne śniadanie. Przejazd na zachodni kraniec Europy – Cabo da Roca. Widok Atlantyku z miejsca, które przez wieki uznawane było za koniec znanego świata i o którym mówiono „tu kończy się ląd a zaczyna morze”. Pamiątkowe zdjęcia i transfer na lotnisko Odprawa o godz. 11:15. Wylot o 13:15. Przelot powrotny do Warszawy o 18:15. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:   15-22.08.2022

CENA:        4000 zł + 150 €

 

ZAPEWNIAMY:

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 • 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami
 • 7 śniadań, 6 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • bilety wstępu i przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
 • opłatę na TFG + TFP

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument dowód osobisty lub paszport
 • niektóre punkty programu mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń COVID-19

Touroperator: Orlando Travel (www.orlando.com.pl)

Termin: 27.09 – 05.10.2022

Cena: 2 090 PLN/os. + 850 USD/os.

Informacje i zapisy: +48604988929, +48 607297285, +48691345293

PROGRAM:
Dzień 1: WYLOT DO BEJRUTU
O godzinie 19.30 spotykamy się na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot o godz.22:25.
Dzień 2: BZOMMAR – BALAMAND – BATROUN
Przylot do Bejrutu o godz. 02:55 (nad ranem dnia następnego). Lądowanie w Bejrucie. Przejazd do hotelu.
Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek i śniadanie. Po nim udamy się do Bzommar, gdzie znajduje się jedyna na Bliskim
wschodzie kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Następnie przejedziemy do Balamand, gdzie znajduje się
prawosławny klasztor poświęcony Dziewicy Maryi i św. Jerzemu. W godzinach popołudniowych przejedziemy do
Hamata, gdzie nawiedzimy klasztoru Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła, która objawiła się marynarzom jako
światło prowadzące do bezpiecznego brzegu). Na zakończenie zwiedzania udamy się do Batroun – spacer po mieście.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: MAGHDOUCHE – TYR – SYDON
Rano po śniadaniu przejazd do Maghdoushe Nawiedzimy tam Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, które
wybudowane zostało na miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja oczekiwała na powrót Jezusa z Sydonu.
Następnie udamy się do znanych w starożytności miast fenickich: Sydonu i Tyru. Z Ewangelii dowiadujemy się, że
także tutaj nauczał i dokonywał cudów Pan Jezus. To tutaj powstały jedne z pierwszych wspólnot chrześcijańskich,
przebywał tu również św. Paweł. Zobaczymy Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabrykę i targ mydła
z XV wieku. Z Pisma Świętego dowiadujemy się, że z tutejszych portów wypływały cedry do budowy Świątyni
w Jerozolimie. Zwiedzamy pozostałości starożytnych miast i poznamy niezwykłe historie miejscowości
i mieszkańców, którzy mieli okazje doświadczyć cudów proroka Eliasza i Jezusa. Po całodziennym zwiedzaniu powrót
do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: ANNAYA – JRABATA – KFIFANE
Śniadanie. Pójdziemy w procesji do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję nakazał sprawować sam św.
Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę
uzdrowienia naszych chorób. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną
osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała
wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też
jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy
także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha bł. Stefana
Nehmé, którego ciało nie ulega zepsuciu, znajdują się one w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na
obiadokolację i nocleg.
Dzień 5: BEKAA KAFRA – LAS CEDROW – DOLINA KADISHA
Rano, po śniadaniu wyjazd do miejsc związanych z postacią św. Charbela. Zobaczymy Bekaa Kafra, miejsce urodzenia
Świętego. Jest to także najwyżej położona zamieszkała miejscowość na Bliskim Wschodzie na wysokości 2000 m
n.p.m. Pamiątką po Świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Następnie udamy się do
Lasu Bożych Cedrów, opisanych w Starym Testamencie, poszukiwanych niegdyś do budowy wielkich budowli
sakralnych. Spacer po rezerwacie drzew cedrowych. Na zakończenia dnia nawiedzimy Klasztor św. Antoniego
w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu,
obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: BEJRUT – ANNAYA
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Bejrutu. Zobaczymy Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż
morskiego brzegu. Następnie Spacer po odnowionym Starym Mieście. Następnie przejazd do Annaya. Zwiedzimy tam
klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej
spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad
24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7: HARISSA – JEITA – BYBLOS
Rano, po śniadaniu udamy się do Harissa -bardzo ważnego ośrodku pielgrzymkowego chrześcijan libańskich oraz
miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu. Następnie weźmiemy udział wycieczce
do Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajdująca się około 18 km na północ od Bejrutu. Składa się
z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita Grotto jest
jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu Na koniec dnia
udamy się do Byblos, najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania
alfabetu fenickiego. W mieście znajdują się zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: mury obronne,
stare miasto, Kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Czas wolna na plaża. Wieczorem
powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8: ZAHLE – BAALBEK – KSARA
Rano, po śniadaniu przejazd do sanktuarium Matki Bożej z Zahleh. Miasto poezji i wina, wpisane na Listę Światowego
Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się na zwiedzanie Baalbek, gdzie znajduje się kamień kobiety ciężarnej
(największy kamień na świecie) świątynia Wenus, świątynia Jowisza, ruiny rzymskie. Na zakończenia dnia udamy się
do Jaskini Ksara. Czas na degustację win i zakupy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 9: LIBAN – POLSKA
W nocy wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski o godzinie 03.50 (nad ranem).
Lądowanie w Warszawie o godzinie 06.30 (rano). Zakończenie pielgrzymki.
| CENA ZAWIERA:
 przelot na trasie: Warszawa – Bejrut – Warszawa, bagaż rejestrowany do 20 kg, bagaż podręczny do 8 kg,

 transfery autokarem na trasie pielgrzymki

 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje wg programu
 ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka
chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 opiekę doświadczonego pilota i przewodnika miejscowego
 bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 przedstawiony program pielgrzymki
 podatek VAT
| CENA NIE ZAWIERA:
 obowiązkowych napiwków dla przewodników, kierowców, obsługi hotelowej, słuchawek podczas zwiedzania,
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 90 USD/os. – zbierane przez pilota
grupy)
 transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce
 napojów do obiadokolacji
 ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem
wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na
COVID-19 (350 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 wydatków własnych
 dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 świadczeń niewymienionych w ofercie
| WAŻNE INFORMACJE:
1. wymagany jest paszport, ważny min. 6 miesięcy od powrotu do kraju, bez pieczątek i innych znaków
potwierdzających pobyt w Izraelu (dotyczy również pieczątek jordańskich i egipskich drogowych przejść
granicznych z Izraelem).
2. Zalecamy by na pielgrzymkę zapisywały się osoby zaszczepione na COVID 19, dla osób nie zaszczepiony
aktualne przepisy dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/liban
3. Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za zamiany przepisów covidowych.
4. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
5. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin
przelotu.
6. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.

 

Touroperator: Avertour (www.awertour.pl)

Termin: 04-14.11.2022

Cena: 3500zł + 750 euro + (150 euro)

Informacje i zapisy: +48604988929, +48 607297285, +48691345293

dzień 1. 04.11.2022

Dzień 1 Warszawa – Teheran

Wylot z Warszawy, przelot do Teheranu z międzylądowaniem w Istambule.

Dzień 2. 05.11.2022 Teheran

Przylot do Teheranu. Odprawa paszportowo- wizowych. Przejazd na śniadanie. Zwiedzanie Teheranu: City tour: Parlament, cmentarz polskich żołnierzy z Armii Andersa, miejsce Konferencji Teherańskiej z 1943 r., kompleks Golestan; przejazd na wielki bazar. Wcześniejsze zakończenie program czas na odpoczynek w hotelu.

Dzień 3 .06.11.2022 Teheran – Shiraz

Po śniadaniu przelot do Shiraz. Następnie zwiedzanie Shiraz, jednego z najpiękniejszych miast Persji – miasta poetów, ogrodów i kwiatów. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju, Bramy Koranu, Grobowca Khaju, mauzoleum największych poetów perskich: Hafiza i Saadiego (XIV w.), meczetu Nasir-ol Molk, bazaru Vakil oraz podziwianie wspaniałego mauzoleum „Króla Lampy” – Shah Cheragh (z zewnątrz) Obiad lub kolacja . Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w hotelu .

Dzień 4 07.11.2022

Persepolis – Pasargade – Yazd Po śniadaniu wyjazd do Persepolis (lista UNESCO) i zwiedzanie ruin stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat, stolicy Dariusza I, jednej z najpiękniejszych

aglomeracji antycznego świata. Zobaczymy Naqsh-e Rajab oraz Naqsh-e Rustam, gdzie znajdują się reliefy skalne z czasów Sasanidów (III w n.e.) oraz grobowce władców z dynastii Achemenidów, a także

Świątynia Ognia. Przejazd do Pasargade, pierwszej stolicy Imperium z czasów Achemenidów, założonej przez Cyrusa Wielkiego.Grobowiec Cyryla Wielkiego. Obiad lub kolacja . Nocleg w hotelu.

Dzień 5. 08.11.2022 Yazd – Isfahan

Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu Amir Chakhmaq z XIV w., z najwyższymi w Iranie minaretami oraz z meczetem z zieloną kopułą i pięknym zdobnictwem. Zobaczymy także gliniane Stare Miasto, Świątynię Ognia, gdzie przez ostatnie 1500 lat podtrzymywany jest ogień oraz Wieżę Milczenia, gdzie wyznawcy zoroastryzmu składali swoich zmarłych na pożarcie sępom. Następnie meczetu Jameh – z charakterystycznymi 48-metrowymi minaretami. Przejazd do Isfahanu – miasta zwanego Nesf-e Jahan („Połowa Świata”), perły architektury Wschodu, najpiękniejszego miasta Iranu, słynącego z błękitnych

kopuł i wspaniałych zabytków, którego ulice ocienione są białymi platanami.po drodze wizyta w wiosce Abbianech. Obiad lub kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 09.11.2022 Isfahan

Po śniadaniu zwidzimy Pałac Chehel Sotoun – Pałac Czterdziestu Kolumn, będący pięknym przykładem

architektury pałacowo-ogrodowej z XVII wieku. Nazwa budowli nawiązuje do dwudziestu kolumn werandy odbijających się w wodzie. Ściany pałacu dekorowane są malowidłami z epoki Safawidów. Następnie zobaczymy pałac ośmiu cudów Hasht Behesht oraz Plac Imama, zwanego Naqsh-e Jahan („Obraz Świata” – lista UNESCO), będącego jednym z największych placów miejskich na świecie (ok. 80 tys. m²). Zwiedzanie Meczetu Imama – arcydzieła architektury perskiej z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego oraz typowego orientalnego bazaru. Tego dnia zobaczymy także Meczet Lotfollaha. Na koniec dnia czekają nas słynne zabytkowe mosty na rzece Zayande-Rud: Si-o-Se Pol (Most

Trzydziestu Trzech Łuków) z 1602 oraz most Khaju z 1650. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 10.11.2022 Isfahan – Kashan

Po śniadaniu będziemy realizować bastujące elementy programu: Trzęsące się Minarety, Świątynia Ognia, Katedra Vank w starej ormiańskiej dzielnicy, dekorowana malowidłami scen biblijnych, oraz bajkowa dzielnica Jolfa. Zobaczymy także Wielki Meczet tj. Jame-Mosque wpisany w 2012 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia meczetu wynosi 2 ha, co czyni go największym meczetem w Iranie. Po południu przejazd do Kashan. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 11.11.2022 Kashan

Po śniadaniu zwiedzanie Kashan – miasta, z którego Trzech Mędrców rozpoczęło swoją podróż do Betlejem. Zwiedzanie bajkowego perskiego ogródu Fin (UNESCO) Następnie odwiedzimy muzeum i dom Tabatabaei – tradycyjny dom sprzed dwóch wieków. Nocleg na pustyni w Karawanseraju z XVII w.

Dzień 9 12.11.2022 Kashan – Qom – Teheran

Po siadaniu, Przejazd przez Qom, jedno z najbardziej konserwatywnych miast Iranu, centrum kształcenia teologów muzułmańskich. To święte miasto, miejsce pielgrzymek i centrum szyizmu. Wizyta w mauzoleum przywódcy Islamskiej Rewolucji – Imama Chomeiniego oraz spojrzenie z zewnątrz na grobowiec Fatimy – córki Mahometa – jedno z najświętszych mauzoleów szyickich. Przyjazd do Teheranu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie , kolacja i nocleg

Dzień 10 13.11.2022 Teheran

Po śniadaniu kolejką liniową zdobędziemy wysoką na ponad 3900m górę Toczal w królujących nad Teheranem górach. Następnie przejazd na lokalną pożegnalną kolacje oraz przejazd na lotnisko .

Dzień 11 14.11.2022 Teheran – Warszawa Około

00: 30 Transfer na lotnisko, przelot do Warszawy z międzylądowaniem w Istambule . Lądowanie w

Warszawie w godzinach porannych zakończenie programu .

 

Cena zawiera

Przelot samolotem w obie strony, bagaż rejestrowany 20 kg

Noclegi w pokojach dwuosobowych z klimatyzacją i łazienkami

Wyżywienie w postaci śniadań, obiadów lub kolacji

Przejazdy w Iranie klimatyzowanym autokarem,

Opieka pilota-przewodnika Radosława Krobskiego

oraz ewentualnych przewodników lokalnych ,

Ubezpieczenie NNW, KL + CP, BP

Wizę irańską

Cena nie zawiera

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP 26 zł

Biletów wstępów 150 EURO -opłata obligatoryjna

płatna w przewodnika, bezzwrotna

Wynajem zestawu słuchawkowego 40 PLN

Dopłaty do pokoju 1-os 300 EURO

Napojów do kolacji (darmowa woda)

dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

3 %wartości imprezy

Dodatkowe informacje oraz zapisy:
 
+48 691 345 293
+48 607 297 285
+48 604 988 929 
oraz pod adresem mailowym:
pielgrzymki@poddamaszkiem.pl