Pielgrzymki

Z nami też poznacie mnóstwo wspaniałych, ciekawych ludzi, którzy przemierzając świat na wspólnych wycieczkach i pielgrzymkach odkrywają nowe miejsca, spędzają niezapomniane chwile i krzepią dusze naukami na temat miłości Boga i bliźniego. Ten, kto był z nami na niezapomnianej, robionej dla nas przez zaprzyjaźnione Biuro „Frater” pielgrzymce czy wycieczce, ten dalej już nie szuka innych alternatyw. Wszystko jak zawsze „w jednym miejscu”, w „konkurencyjnej cenie”, a przede wszystkim „w służbie rodziny i miłości”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pielgrzymkową:

Ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z COVID-19 daty poniższych wyjazdów mogą ulec zmianie.

MIASTO MEKSYK · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE · TEOTIHUACAN · CACAHUAMILPA · TAXCO · ACAPULCO   · PUEBLA · OAXACA · MONTE ALBAN · SANTA MARIA DEL TULE · KANION SUMIDERO · SAN JUAN CHAMULA · ZINACANTAN ·  SAN CRISTOBAL · AGUA AZUL · PALENQUE  · CAMPECHE · UXMAL · CELESTUN · MERIDA · IZAMAL · CHICHEN ITZA · CANCUN

PROGRAM RAMOWY 16 DNI

DZIEŃ 1 

Zbiórka uczestników na lotnisku i wylot w godzinach porannych. Przelot z międzylądowaniem. Przylot do Meksyku w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2 

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: plac Główny miasta – Zocalo. Msza św. w Katedrze pw. NMP. We wnętrzu świątyni znajduje się m.in. tablica upamiętniająca odprawienie pierwszej Mszy Świętej przez św. Jana Pawła II. Zobaczymy ponadto: Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Rivery, Muzeum Antropologiczne z najbogatszym zbiorem eksponatów kultur prekolumbijskich. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Zobaczymy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim mieście bogów: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień,

Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek. Udział w Mszy Świętej oraz w uroczystościach religijnych Sanktuarium. Obiadokolacja, czas wolny, powrót na nocleg.

DZIEŃ 4 

Śniadanie. Przejazd do PN Grutas de Cacahuamilpa. Zwiedzimy największą jaskinię w Meksyku – Cacahuamilpa. Spacer przez imponujące komnaty wypełnione stalagmitami, stalaktytami, tarasowymi wodospadami oraz innymi tworami natury.  Kontynuacja podróży do Taxco – miejscowości słynnej ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i pięknej Katedry p.w. Św. Pryscylli. Wizyta w Manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupów. Przejazd do Acapulco na nocleg. Wyżywienie all inclusive.

DZIEŃ 5 

Wypoczynek w Acapulco – słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wyżywienie All inclusive. Dla chętnych fakultatywna wycieczka – rejs po Zatoce Acapulco.  Wieczorem udamy się na unikatowe widowisko pod skałę La Quebrada – możliwość podziwiania skoków śmiałków z 40 metrowej skały. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 6 

Wyżywienie all inclusive. Wypoczynek. Wykwaterowanie i przejazd do Puebla, miasta zwanego „Watykanem Meksyku”, ze względu na dużą ilość imponujących świątyń i budynków historycznych. Spacer po uroczym kolonialnym mieście: neoklasycystyczna Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej, uznaną za ósmy cud świata. Obiadokolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 7 

Śniadanie. Msza św. w Katedrze lub w Kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Oaxaca. Po drodze zatrzymamy się na sesję zdjęciową imponujących kaktusów. Zwiedzanie Oaxaca, symbolu kolonialnego Meksyku. Zobaczymy katedrę przy placu Zocalo i kościół Santo Domingo. Udamy się do miejscowej hali targowej oraz do sklepu z wyrobami z czekolady. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Oaxaca.

DZIEŃ 8 

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków – Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja i nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 9 

Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, np. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

DZIEŃ 10  

Msza św. Śniadanie. Wyjazd nad naturalne kaskady i wodospady na rzece Tula. Aqua Azul został uznany za rezerwat biosfery. Wyróżnia się urodą, majestatycznością i turkusowym kolorem wód. Możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 11

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Uxmal.

DZIEŃ 12 

Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

DZIEŃ 13 

Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

DZIEŃ 14 

Całodzienny odpoczynek all inclusive. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 15 

Odpoczynek all inclusive. W godzinach popołudniowych wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Cancun. Wylot w godzinach wieczornych

DZIEŃ 16 

Przylot do Polski, zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

TERMIN:          14.02 – 01. 03. 2022

CENA:               9680 zł + 500 USD

ZAPEWNIAMY:

·                      przelot na trasie Polska – Meksyk – Polska wraz z opłatami lotniskowymi,

·                      noclegi w pokojach dwuosobowych i jednoosobowych w hotelach ****,

·                      13 śniadań, 13 obiadokolacji plus serwis All Inclusive podczas pobytu w Acapulco i Cancun),

·                      transfery i transport klimatyzowanym autokarem,

·                      opiekę pilota – przewodnika w Meksyku,

·                      bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów,

·                      ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 €, do 10000 zł w RP,

·                      napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach

·                      opłatę na TFG

UWAGI:               

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom,

 

• niezbędny dokument: paszport 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W MEDJUGORIE
Z KSIĘDZEM MIROSŁAWEM MATUSZNYM

SARAJEWO ∙ MEDJUGORIE ∙ MOSTAR ∙ WODOSPADY KRAVICA ∙ DUBROWNIK ∙ BANJA LUKA
PROGRAM RAMOWY 8 DNI
DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg w okolicach Jajce w BIH
DZIEŃ 2
Śniadanie, czas wolny w Jajce. Przejazd do Sarajewa – miasta założonego w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Nawiedziemy Katedrę Serca Jezusowego wybudowaną w latach 1884-1889, jako pierwszą rzymskokatolicką świątynię od czasu zburzenia katolickiego kościoła pod koniec XVII w. Katedra reprezentuje styl neogotycki z dwoma wysokimi dzwonnicami po obu stronach wejścia nad którym znajduje się potężna rozeta. Zobaczymy między innymi: plac Bascarsija, meczet cesarski, meczet Gazi Husrev-bega, teatr narodowy, neomauretańską synagogę, bazar – sarajewskie sukiennice oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.
DZIEŃ 3 – 6
Śniadanie. Czas poświęcony na codzienne nauki rekolekcyjne – poranne oraz wieczorowe oraz na zwiedzanie i nawiedzanie Sanktuarium Medjugorie oraz wycieczki po okolicy.
Medjugorie – tu szóstce Widzących Matka Boża zaczęła się ukazywać 24 czerwca 1981, w miejscu zwanym Podbrdo. Dni przeznaczone na osobiste refleksje i modlitwy. W kościele św. Jakuba zobaczymy witraże ukazujące sceny z życia Maryi Dziewicy oraz związane z objawieniami. Codzienny udział w Mszy św. Wejście na górę Kriżewac – krzyż z wmurowanymi relikwiami krzyża Jezusa, wzniesiony na pamiątkę 1900. rocznicy męki Jezusowej. Wierni uczestniczą również w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień, gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W dzień i w nocy można tu spotkać grupy pielgrzymów idących do miejsca pierwszych objawień. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 roku. W 1989 roku przy ścieżce postawiono odlewy z brązu radosnych i bolesnych tajemnic różańca wykonane przez prof. Carmela Puzzla z
Florencji. Z prawej strony podnóża Góry Objawień – Podbrdo, znajduje się Niebieski Krzyż. W tym miejscu od 4 lipca 1982 roku,
spotyka się grupa modlitewna wizjonera Ivana. Czas pobytu w Sanktuarium owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów.
Dwa razy dziennie udział w naukach rekolekcyjnych. Codzienne śniadania i obiadokolacje, noclegi w Medjugorie.
W trakcie pobytu zorganizowane będą wycieczki do pięknych zakątków Bośni i Hercegowiny i Chorwacji:
• Mostar i Wodospady Kravica – przejazd do położonego pięknie w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy,
miasta, którego nazwa pochodzi od słowa mostari, czyli strażnicy mostu. Zwiedzanie zabytkowego centrum. Zobaczymy
m.in: wpisany na Listę UNESCO kamienny Stary Most – symbol pojednania Wschodu z Zachodem – zarówno chrześcijaństwa
z Islamem, jak i katolickich Chorwatów z prawosławnymi Serbami. Ponadto: meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz
dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy
muezinów wzywających do modlitwy). Przejazd do położonych wzdłuż rzeki Trebizat wodospadów Kravica. Rozciągają się
na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie
czystą wodę, miejsce to jest popularnym kąpieliskiem
• Dubrownik – „Perły Adriatyku”. Stare miasto – jako zespół miejski – w całości zostało wpisane na Listę UNESCO. Na krajobraz
architektoniczny starówki składa się m.in.: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., Pałac Rektorów, Pałac Sponza, archiwum
dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, Mala Braća z najstarszą apteką w Europie, gotycki
klasztor Dominikanów, barokowy kościół św. Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej, klasztor Klarysek, wielka studnia
Onofria i wiele innych zabytkowych budowli.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Pobyt w Medjugorie – ostatnie chwile przeznaczone na wypoczynek czy zakupy. W godzinach popołudniowych przejazd
w kierunku Banja Luka na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Polskę. Zakończenie pielgrzymki.
TERMIN: 11-18.03.2022
CENA: 1280 zł + 160 €
ZAPEWNIAMY:
• komfortowy przejazd na całej trasie,
• 7 noclegów z czego 5 w pensjonacie w Medjugorie, pokoje 2-3 os. z łazienkami oraz 2 noclegi tranzytowe w hotelach **/***
• 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
• opiekę i informację turystyczną pilota,
• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15000 zł i 10 000 zł w RP
• opłatę na TFG i TFP
• wydatki programowe
INFO:
• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieka duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom,
• dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport,
• niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń ws COVID-19,

Dodatkowe informacje oraz zapisy:
 
+48 691 345 293
+48 607 297 285
+48 604 988 929 
oraz pod adresem mailowym:
pielgrzymki@poddamaszkiem.pl