PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ W GUADALUPE MEKSYK OD ACAPULCO DO CANCUN

TERMIN:         14.02-01.03.2022 

CENA:             9680 zł + 500 USD

Zapisy: +48604988929, +48 607297285, +48691345293

MIASTO MEKSYK · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE · TEOTIHUACAN · CACAHUAMILPA ·

TAXCO · ACAPULCO   · PUEBLA · OAXACA · MONTE ALBAN · SANTA MARIA DEL TULE 

 • KANION SUMIDERO · SAN JUAN CHAMULA · ZINACANTAN · SAN CRISTOBAL · AGUA AZUL · PALENQUE · CAMPECHE · UXMAL · CELESTUN · MERIDA · IZAMAL · CHICHEN ITZA · CANCUN

PROGRAM RAMOWY 16 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku i wylot w godzinach porannych.. Przelot z międzylądowaniem. Przylot do Meksyku w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: plac Główny miasta – Zocalo. Msza św. w Katedrze pw. NMP. We wnętrzu świątyni znajduje się m.in. tablica upamiętniająca odprawienie pierwszej Mszy Świętej przez św. Jana Pawła II. Zobaczymy ponadto: Pałac Narodowy z malowidłami naściennymi Diego Rivery, Muzeum Antropologiczne z najbogatszym zbiorem eksponatów kultur prekolumbijskich. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Zobaczymy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim mieście bogów: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek. Udział w Mszy Świętej oraz w uroczystościach religijnych Sanktuarium. Obiadokolacja, czas wolny, powrót na nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do  PN Grutas de Cacahuamilpa. Zwiedzimy największą jaskinię w Meksyku – Cacahuamilpa. Spacer przez imponujące komnaty wypełnione stalagmitami, stalaktytami, tarasowymi wodospadami oraz innymi tworami natury.

Kontynuacja podróży do Taxco – miejscowości słynnej ze srebrnych wyrobów sztuki jubilerskiej i pięknej Katedry p.w. Św.

Pryscylli. Wizyta w Manufakturze wyrobów jubilerskich ze srebra. Możliwość zakupów. Przejazd do Acapulco na nocleg. Wyżywienie all inclusive.

DZIEŃ 5

Wypoczynek w Acapulco – słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wyżywienie All inclusive. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Zatoki La Quebrada. Możliwość podziwiania skoków śmiałków z 40- metrowej skały. Powrót na nocleg.  

DZIEŃ 6

Wyżywienie all inclusive. Wypoczynek. Wykwaterowanie i przejazd do Puebla, miasta zwanego „Watykanem Meksyku”, ze względu na dużą ilość imponujących świątyń i budynków historycznych. Spacer po uroczym kolonialnym mieście: neoklasycystyczna Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej, uznaną za ósmy cud świata. Obiadokolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Msza św. w Katedrze lub w Kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Oaxaca. Po drodze zatrzymamy się na sesję zdjęciową imponujących kaktusów. Zwiedzanie Oaxaca, symbolu kolonialnego Meksyku. Zobaczymy katedrę przy placu Zocalo i kościół Santo Domingo. Udamy się do miejscowej hali targowej oraz do  sklepu z wyrobami z czekolady. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Oaxaca.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków –  Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja i nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, np. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Obiadokolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

DZIEŃ 10

Msza św. Śniadanie. Wyjazd nad naturalne kaskady i wodospady na rzece Tula. Aqua Azul został uznany za rezerwat biosfery. Wyróżnia się urodą, majestatycznością i turkusowym kolorem wód. Możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Uxmal.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

 

DZIEŃ 14   DZIEŃ 15

Całodzienny odpoczynek all inclusive. Powrót na nocleg.  

Odpoczynek all inclusive. W godzinach popołudniowych wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Cancun. Wylot w godzinach wieczornych

DZIEŃ 16

Przylot do Polski, zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

TERMIN:         29.01-13.02.2022 oraz 08.10-23.10.2022

CENA:             9680 zł + 500 USD

ZAPEWNIAMY: 

 • przelot na trasie Polska – Meksyk – Polska wraz z opłatami lotniskowymi,
 • noclegi w pokojach dwuosobowych i jednoosobowych w hotelach ****,
 • 13 śniadań, 13 obiadokolacji plus serwis All Inclusive podczas pobytu w Acapulco i Cancun),
 • transfery i transport klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę pilota – przewodnika w Meksyku,
 • bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów,
 • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 €, do 10000 zł w RP,
 • napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach
 • opłatę na TFG UWAGI:                  
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom,
 • niezbędny dokument: paszport

 

Acapulco – najstarszy nadmorski kurort Meksyku, znany ze złocistych plaż, pięknych rezydencji, luksusowych hoteli oraz skoków do wody z ponad 45-metrowych skał La Quebrada wykonywanych przez odważnych clavadistas.

Cacahuamilpa – park narodowy, w którym znajduje się jeden z największych systemów jaskiń na świecie słynący z niesamowitych stalagmitów i stalaktytów oraz pięknych komnat wyrzeźbionych w korycie podziemnej rzeki.

Chichén Itzá – jeden z siedmiu nowych cudów świata, prekolumbijskie miasto założone przez Majów.

Cholula – położona u stóp Puebli, wznosi się tu Wielka Piramida, która się drugą co do wielkości na świecie, a na jej szczycie zbudowano w czasach kolonialnych kościół.

 

Cordoba – centrum przemysłu kawowego, położona w pobliżu najwyższego szczytu Meksyku – Pico de Orizaba. Kanion Sumidero – jego skały sięgają wysokości 900 metrów i umożliwiają piekny, panoramiczny widok.

Meksyk – stolica pełna interesujących, zabytkowych miejsc oraz atrakcji turystycznych, wśród nich między innymi ruiny Tlatelolco, największe sanktuarium maryjne na świecie Matki Bożej z Guadalupe, Katedra Metropolitan, Pałac Sztuk Pięknych, Zocalo, Pałac Narodowy oraz pozostałości prekolumbijskich miast na wodzie (Xochimilco).

Mérida – kolonialna perła Jukatanu, największe miasto tego półwyspu, stolica sizalu i koszenili. Monterrey – najbogatsze miasto Ameryki Łacińskiej, zwane „Miastem Gór” i „Sułtanem Północy”.

Monte Albán – strefa archeologiczna będąca dawnym centrum Mezoameryki, znajduje się tu Zagłębiony Dziedziniec,

Świątynia Dwóch Kolumn, boisko do gry w Pelotę, Obserwatorium oraz słynne płaskorzeźby tancerzy, będące przedmiotem sporów archeologów.

Oaxaca – warta odwiedzenia ze względu na kolorwy i pachnący targ oraz budynki z zielonego kamienia.

Palenque –piękne i zagadkowe, ukryte w puszczy miasto Majów, odnaleziono tutaj cenną kryptę jednego z władców.

Puebla – miasto, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO, otoczone przez góry i wulkany.

Querétaro – odegrało ważną rolę w historii Meksyku, a obecnie słynie ze skarbów sztuki kolonialnej.

San Cristóbal de las Casas – kulturalna i duchowa stolica regionu Chiapas wypełniona jest kolorowymi, kolonialnymi budynkami, żywymi straganami, a jej ulice – urokliwą kamienną kostką.

San Juan Chamula – wioska indiańska potomków Majów, w której znajduje się unikalny kosciół, gdzie wiara chrześcijańska łączy się z pogańskimi tradycjami oraz możemy obserować niezwykłe praktyki religijne.

Taxco – “srebrne miasto” uroczo zlokalizowane w górach pomiędzy Meksykiem a Acapulco przyciąga zainteresowanych zakupem srebra, gdyż tutaj jest jego największy wybór.

Teotihuacán – znane z wielkich piramid poświęconych słońcu i księżycowi, co więcej są tu też przepiękne malowidła ścienne i rzeźby oraz kilka muzeów, dzieki którym mozna poznać fascynująca historię tego miejsca.

Tepotzotlán – znajduje się tu perła sztuki kolonialnej – barokowy kosciół San Francisco Javier.

Tula – dawna stolica państwa wojowniczych Tolteków,w której wznosi się piramida, a na jej szczycie stoją kilkumetrowe posągi atlantów w wojennych strojach.

Uxmal – jedno z głównych miast cywilizacji Majów, do licznych zabytków należą Świątynia Wróżbity i Dom Mniszek.

Veracruz – ważny port kraju, pierwsza hiszpańska osada na terenie obecnego Meksyku, warto tu zobaczyć fort na wyspie oraz przespacerować sie po nadbrzeżu.

Wodospady Agua Azul – wspaniałe kaskady wodospadów o niebieskim odcieniu wody, który pochodzi od zawartych w niej minerałów.

Zinacantán – wioska indiańska, której mieszkańcy posługują się lokalnym, majskim językiem tsotsil oraz noszą barwne, tradycyjne stroje z kwiatowymi haftami.